Οι χρήστες του Instagram πόσταραν τις καλύτερες φωτογραφίες που θα δείτε από την χιονισμένη Αθήνα

Δημοσιεύθηκε: Ενημερώθηκε:
Εκτύπωση

Φαίνεται πως το χιόνι βγάζει στους κατοίκους των Αθηνών και των περιχώρων, που σπάνια ξυπνούν και βλέπουν από το παράθυρό τους τα πάντα τυλιγμένα σε έναν λευκό μανδύα, τη πιο ρομαντική και καλλιτεχνική τους πλευρά. Τα μέσα κοινωνικής δικτύωσης και κυρίως το Instagram γέμισε από το βράδυ της Δευτέρας με τις αναρτήσεις χρηστών που πειραματίστηκαν με την κάμερα του κινητού τους ή τη φωτογραφική τους μηχανή και τράβηξαν ή απλά ανέβασαν πραγματικά μερικές από τις καλύτερες φωτογραφίες που είδαμε από το χιονισμένο αστικό τοπίο της Αττικής από τις περιοχές των βορείων προαστίων μέχρι το κέντρο, την Ακρόπολη και το Μοναστηράκι και έως τον Σαρωνικό, τον Άλιμο και τον Πειραιά.

Office view in snow-white. #AthensinSnow #athens #Acropolis #ozonstyle

A photo posted by Ozon Raw Magazine (@ozon_mag) on

#snow next to the #saronicgulf in #Voula #athens #greece

A photo posted by Mary (@maryskordia) on

#Neiborhood #Athens #Goodmorning #Snow

A photo posted by Lefteris Lalos (@lefteris_lalos) on

#snow#winter#greece#instaphoto#athens#panteion

A photo posted by Nikos Tavernarakis (@nikos0509) on

Kati apo Vienni simera 😉 #snow #athens #denkaneikryostinellada

A photo posted by Vassilis Aligeorgas (@aligeorgas) on

#athens #greece #coold #winte# snow#

A photo posted by Tati Kyose (@tatikyose) on

#snowinthecity #athens #winteringreece ❄️❄️❄️

A photo posted by Giannis (@johnny_krs) on

California dreamin' on such a winter's day//#AnneMarie #Aristotle #TripleCrown #Hipstamatic #snow #athens #acropolis

A photo posted by POLINA SARRI (@polinasarri) on

#athens #nevada #casa #nieve❄⛄ #χιόνι #αθήνα

A photo posted by Basilio Vasilopoulos (@basilio_andres) on

#paraliaki #athens #kalimera

A photo posted by George Tsichlias (@georgetsichlias) on

#is not Alasca, it's Athens center today!!! #snow #snowing #athens #athensvoice #wu_greece #ig_greece #

A photo posted by Julia Klimi (@juliaklimi) on

Black and white or black in white ??? #snow #Athens #downtown #cold #cold❄ #i_love_my_country

A photo posted by Sorelle Shoes (@sorelleshoes) on

It's not very often that it snows here #Athens ❤️ #snow makes us think of special friends ❤️

A photo posted by Miranda Rashidian (@mirajewellery) on

Goooood moorning!! #athens #winter #snow #sky #greece #transporter

A photo posted by Giannis Alifantis (@transport__er) on

Να ξυπνάς και να βλέπεις αυτο..! 👌❄ #snow #winter #southcoast #athens #instasnow

A photo posted by Aris S. Antonopoulos (@aris_ant) on

So ugly. Yet so beautiful🌸 #viewfromtheoffice #snowy#Athens

A photo posted by Αντωνία ツ (@antonia_rountou) on

❄It's cold outside❄ #not #athens #snow #winter #whiteday

A photo posted by Tasos Touloumis (@tasos_touloumis) on

Το ποδηλατο ενος χιονανθρωπου #snow #athens #greecestagram #instagreece #ποδηλατο #bicycle

A photo posted by george liacman (@george_liac_v3.14) on

#athens #snow #greece #whiteday#russianchurch #historicalmoment

A photo posted by Patrick H (@patrickhelouarchitects) on