Cristiano Ronaldo: Αυτό ήταν το πιο όμορφο γκολ της καριέρας μου

Ευχαρίστησε τους οπαδούς της αντίπαλης Γιουβέντους για το συνεχόμενο χειροκρότημα
Massimo Pinca / Reuters

«Ευχαριστώ πολύ τους φιλάθλους της Γιουβέντους». Με αυτά τα λόγια ο Cristiano Ronaldo θέλησε να ανταποδώσει το ασταμάτητο χειροκρότημα των οπαδών της ιταλικής ομάδας για το θεαματικό γκολ που σημείωσε στο χθεσινό αγώνα με τη Ρεάλ Μαδρίτης στην έδρα της Γιουβέντους, συμβάλλοντας στο τελικό 0-3 υπέρ της Ρεάλ, για τα προημιτελικά του Champions League.

Κακά τα ψέματα, δε συμβαίνει κάθε μέρα και ούτε καν στο Ronaldo να μπαίνει ένα τόσο ωραίο γκολ και ένα ολόκληρο στάδιο αντίπαλης ομάδας να σε επευφημεί όρθιο. Και ο άσος της «βασίλισσας» είναι ο πρώτος που το αναγνώρισε. «’Ήταν ένα απίστευτο γκολ. Ευχαριστώ πολύ τους οπαδούς της Γιουβέντους, δε μου έχει συμβεί ποτέ κάτι τέτοιο στην καριέρα μου», δήλωσε.

ALBERTO PIZZOLI via Getty Images

Ο Πορτογάλος «μάγος» της μπάλας πρόσθεσε: «Έψαχνα πολύ καιρό για ένα τέτοιο γκολ και τελικά το βρήκα». Για την ιστορία, το ξεχωριστό αυτό γκολ του Ronaldo συνέβη στο 19ο λεπτό του δευτέρου ημιχρόνου. Μετά τις αγκαλιές των συμπαικτών του, έμεινε έκπληκτος με τα χειροκροτήματα και των ασπρόμαυρων οπαδών.

*Αυτό το κείμενο δημοσιεύτηκε αρχικά στην ιταλική έκδοση της HuffPost και αποδόθηκε στα ελληνικά