ΔΙΕΘΝΕΣ
04/11/2020 11:35 EET | Updated 04/11/2020 11:54 EET

Τα μηνύματα 16+1 διασημοτήτων για τις κάλπες μέσα από τα social media

Η Lady Gaga βγαίνει από λιμουζίνα, η Ντρου Μπάριμορ χορεύει ξυπόλητη κι η Τζούλια Ρόμπερτς φορά σύνολο με στάμπες υπέρ ψήφου από την κορυφή ως ονύχων.

Instagram/charlizeafrica
Η ανάρτηση της Σαρλίζ Θερόν

Πώς ψήφισαν οι διασημότητες στις αμερικανικές εκλογές; Από το βίντεο της Lady Gaga που βγαίνει από την λιμουζίνα με τις ροζ αστραφτερές της μπότες ως την Γούπι Γκόντμπεργκ που εξηγεί την διαδικασία της επιστολικής ψήφου, κι από την Σαρλίζ Θερόν με την στάμπα ότι ψήφισε στο πρόσωπό της ως την Τζούλια Ρόμπερτς με αντίστοιχο σύνολο από κορυφής ως ονύχων, οι άνθρωποι της σόου μπιζ, έριξαν την (επιστολική ή μη) ψήφο τους στις κάλπες και έκαναν ευφάνταστες αναρτήσεις στα social media για τις κρίσιμες αμερικανικές εκλογές και το πολύ σημαντικό διακύβευμά τους.

Δείτε πώς ψήφισαν οι άνθρωποι της βιομηχανίας του θεάματος και τα μηνύματα που έστειλαν μέσα από τις αναρτήσεις τους:

Κέιτ Χάντσον

Δείτε αυτή τη δημοσίευση στο Instagram.

I know some of us are feeling cross eyed but WE’RE ALMOST THERE!!! STAY IN LINE!!! Let’s go!!! ❤️🤍💙🙏💙

Η δημοσίευση κοινοποιήθηκε από το χρήστη Kate Hudson (@katehudson) στις

Μπέλα Χαντίντ

Ντρου Μπάριμορ

Σαρλίζ Θερόν

Τζούλια Ρόμπερτς

Δείτε αυτή τη δημοσίευση στο Instagram.

💙 VOTE❤️ 15 Days to Go! #weareinthistogether #earlyvoting #challengeaccepted @ritawilson 💓

Η δημοσίευση κοινοποιήθηκε από το χρήστη Julia Roberts (@juliaroberts) στις

Μπιγιονσέ

Δείτε αυτή τη δημοσίευση στο Instagram.

Come thru, Texas! #VOTE 😘

Η δημοσίευση κοινοποιήθηκε από το χρήστη Beyoncé (@beyonce) στις

Μαράια Κάρεϊ

Δείτε αυτή τη δημοσίευση στο Instagram.

VOTE! 🗳️ #iwillvote #everyvotecounts #womenarevoting #yourvotematters #iamavoter #bidenharris2020

Η δημοσίευση κοινοποιήθηκε από το χρήστη Mariah Carey (@mariahcarey) στις

Lady Gaga

Δείτε αυτή τη δημοσίευση στο Instagram.

Category: Ballot Drop Off Realness

Η δημοσίευση κοινοποιήθηκε από το χρήστη Lady Gaga (@ladygaga) στις

Ντέμι Μουρ

Σελένα Γκόμεζ

Δείτε αυτή τη δημοσίευση στο Instagram.

Just finished filling out my ballot!

Η δημοσίευση κοινοποιήθηκε από το χρήστη Selena Gomez (@selenagomez) στις

Γούπι Γκόντμπεργκ

Ριζ Γουίδερσπουν

Χάλε Μπέρι

Σάλμα Χάγιεκ

Δείτε αυτή τη δημοσίευση στο Instagram.

#ivoted #votingmatters

Η δημοσίευση κοινοποιήθηκε από το χρήστη Salma Hayek Pinault (@salmahayek) στις

Λώρα Ντερν

Δείτε αυτή τη δημοσίευση στο Instagram.

So proudly cast my ballot today!! Be sure to vote the way YOU see it!! Thank you @linguafrancanyc ✅✅

Η δημοσίευση κοινοποιήθηκε από το χρήστη Laura Dern (@lauradern) στις

Τζένιφερ Λόπεζ

Και η Μισέλ Ομπάμα