Εύκολη πρόκριση πήρε ο Στέφανος Τσιτσιπάς

Ο αγώνας κράτησε μόλις 47 λεπτά.
via Associated Press

Πανεύκολα και με συνοπτικές διαδικασίες ο Στέφανος Τσιτσιπάς «καθάρισε» τον Τζέι Τζέι Γουλφ με 2-0 σετ (6-1, 6-0) και προκρίθηκε στα προημιτελικά του Ακαπούλκο.

Και μόνο η διακύμανση του σκορ τα λέει όλα. Ο αγώνας κράτησε μόλις 47 λεπτά και ο Έλληνας τενίστας εκμεταλλεύτηκε τα λάθη και την κάκιστη ημέρα του αντιπάλου του, που είναι στο Νο 209 στον κόσμο. Ταυτόχρονα ο Στέφανος έκανε ένα καταπληκτικό παιχνίδι και νίκησε πολύ εύκολα περνώντας στην επόμενη φάση.

Επόμενος αντίπαλος του Στέφανου Τσιτσιπά στον δρόμο του για το 500άρι είναι ένας ακόμα τενίστας από την Αμερική, ο Μάρκος Γκιρόν Νο 59 στον κόσμο που απέκλεισε τον Ισπανό Πάμπλο Καρένιο Μπούστα Νο 17 στον κόσμο. Ο αγώνας των δύο αυτών αντιπάλων είχε διάρκεια 2 ώρες και 49 λεπτά.