![](https://img.huffingtonpost.com/asset/5bb0c2fb2200004301db2713.jpeg?cache=pxD3IgkIuF&ops=scalefit_720_noupscale)
Ο Γιώργος Λάνθιμος, η Έμμα Στόουν, η Ολίβια Κόλμαν, ο Νίκολας Χουλτ και ο Τζο Άλγουιν έδωσαν το «παρών» στην πρεμιέρα της ταινίας «The Favourite» στο New York Film Festival.
Εμφανίστηκαν στο κόκκινο χαλί του Lincoln Center, ωστόσο ήταν η Στόουν που σχεδόν μονοπώλησε τα φλας, μαζί με τον Άλγουιν, ο οποίος είναι σύντροφος της Τέιλορ Σουίφτ.
Όσο για τον Γιώργο Λάνθιμο, με παιχνιδιάρικη διάθεση -παρότι δείχνει σοβαρός- «τραβά» την πρωταγωνίστρια του από τα κορδόνια του φορέματος της δίνοντας στους φωτογράφους ένα καλό και σίγουρα διαφορετικό στιγμιότυπο.
![](https://img.huffingtonpost.com/asset/5bb0c8872400005100969e7d.jpeg?ops=scalefit_720_noupscale)
![](https://img.huffingtonpost.com/asset/5bb0c8b93c000032000ba9a1.jpeg?ops=scalefit_720_noupscale)
![](https://img.huffingtonpost.com/asset/5bb0c8e1250000360037fef0.jpeg?ops=scalefit_720_noupscale)
![](https://img.huffingtonpost.com/asset/5bb0c9262200003401db2714.jpeg?ops=scalefit_720_noupscale)
Η Έμμα Στόουν διάλεξε για την εμφάνιση της ένα φόρεμα Louis Vuitton σε άσπρο - μαύρο και ακολουθώντας τη νέα τάση, στόλισε τα μαλλιά της με φυσικά άνθη.
Υπενθυμίζεται ότι, ο Λάνθιμος τιμήθηκε με τον Αργυρό Λέοντα, το Μεγάλο Βραβείο της Επιτροπής για το «The Favourite», ενώ η ταινία απέσπασε ακόμη ένα μεγάλο βραβείο, το Βραβείο Γυναικείας Ερμηνείας για την Ολίβια Κόλμαν και τον ρόλο της ως βασίλισσα Άννα της Αγγλίας.
![](https://img.huffingtonpost.com/asset/5bb0c9001f00002501232108.jpeg?ops=scalefit_720_noupscale)