Γερμανία: Αγώνας ποδοσφαίρου διεκόπη μετά από λούσιμο διαιτητή με μπύρα (Βίντεο)

Απαράδεκτες εικόνες που δεν συνηθίζουμε να βλέπουμε στα γερμανικά γήπεδα.
Φωτογραφία αρχείου.
ullstein bild via Getty Images

Ενας αγώνας ποδοσφαίρου της τρίτης κατηγορίας στη Γερμανία διεκόπη οριστικά την Κυριακή, αφού ο διαιτητής λούστηκε με μπύρα από έναν εξαγριωμένο οπαδό στο ημίχρονο.

Ο αγώνας μεταξύ της Zwickau, που απειλείται με υποβιβασμό, εναντίον της φιλοξενούμενης Rot-Weiss Essen δεν συνεχίστηκε στο δεύτερο ημίχρονο, επειδή ο διαιτητής Νίκολας Βίντερ δέχθηκε ένα ποτήρι μπύρα στο πρόσωπο από έναν οπαδό, ο οποίος ήταν προφανώς δυσαρεστημένος με την απόφασή του να αποβάλει παίκτη της Zwickau και να δώσει πέναλτι για την Έσσεν πριν από το ημίχρονο.

Ο Βίντερ έδειξε στον αμυντικό της Zwickau, Νιλς Μπούτζεν, κόκκινη κάρτα για την ανατροπή του Αμερικανού επιθετικού, Αϊζάια Γιανγκ, και στη συνέχεια έδωσε πέναλτι υπέρ της Εσσεν λόγω χεριού που έγινε μετά την εκτέλεση του φάουλ.

Ο διαιτητής της επεισοδιακής αναμέτρησης μεταξύ Zwickau και Rot-Weiss Essen, Νίκολας Βίντερ.
Cathrin Mueller via Getty Images

Ο Σάιμον Ενγκελμαν σκόραρε από το σημείο του πέναλτι για να ισοφαρίσει σε 1-1 πριν την ανάπαυλα και οι οπαδοί των γηπεδούχων φρόντισαν να εκδηλώσουν με σαφή τρόπο τη δυσαρέσκειά τους για τις διαιτητικές αποφάσεις.