Μουντιάλ: Ματσάρα με βροχή από γκολ αλλά χωρίς νικητή το Καμερούν-Σερβία (Βίντεο)

Συναρπαστικό ματς με απίστευτη εναλλαγή στο σκορ σε ένα χορταστικό 3-3.
Marko Djurica via Reuters

Τον βαθμό της ισοπαλίας και τις εντυπώσεις μοιράστηκαν Καμερούν και Σερβία στο πρώτο ματς της σημερινής ημέρας - ίσως το καλύτερο του Μουντιάλ ως τώρα - το οποίο έληξε 3-3.

Οι Αφρικανοί ήταν αυτοί που άνοιξαν το σκορ με τον Καστελέτο στο 29′ της αναμέτρησης, ωστόσο οι Σέρβοι πήραν στη συνέχεια τα ηνία του αγώνα και με ολική αντεπίθεση έφτασαν στο 3-1.

Αρχικά ο Παύλοβιτς ισοφάρισε σε 1-1 στο 46 του πρώτου μέρους ενώ δύο λεπτά αργότερα ήταν σειρά του Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς να κάνει το 2-1. Στο 53′ η «μηχανή» των γκολ που ακούει στο όνομα Αλεξάντερ Μίτροβιτς διεύρυνε κι άλλο το προβάδισμα των «Πλάβι» κάνοντας το 3-1.

Αλλά οι Σέρβοι έχυσαν την καρδάρα με το γάλα καθώς μέσα σε δύο λεπτά (64-66) δέχτηκαν δύο γκολ (σ.σ. οριακά από κανονική θέση αμφότερα).

Το 3-3 παρέμεινε ως το τέλος αφήνοντας τα πάντα ανοικτά ως προς την πρόκριση στην επόμενη φάση.