Τα αποτελέσματα της 6ης φάσης του κυπέλλου Ελλάδας στο ποδόσφαιρο

Τη μεγάλη έκπληξη έκανε ο Λεβαδειακός νικώντας τον Ολυμπιακό που έπαιξε με πολλές αλλαγές με 3-2.
Λάρισα - ΠΑΟΚ
Eurokinissi Sports

Η 6η φάση του κυπέλλου Ελλάδας είχε τους πρώτους αγώνες για την πρόκριση στα ημιτελικά της διοργάνωσης.

Στους υπόλοιπους αγώνες, στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων του αγώνα ο ΠΑΟΚ, ισοφάρισε με απ’ ευθείας εκτέλεση φάουλ του Κούρτιτς σε 1-1 τη Λάρισα και γλίτωσε την ήττα. Η ΑΕΚ καθάρισε την πρόκριση από το πρώτο ματς νικώντας 4-0 την Κηφισιά, ενώ ο Παναθηναϊκός νίκησε τελικά 2-1 τον Βόλο στη Λεωφόρο και πήρε μικρό προβάδισμα.

Ο Άρης επικράτησε 3-1 του ΟΦΗ και πήρε το πάνω χέρι για την πρόκριση, ενώ ο Παναιτωλικός νίκησε 0-1 εκτός έδρας τη Νίκη Βόλου.

Νίκη Βόλου-Παναιτωλικός 0-1

Την Πέμπτη 2/12/2021 διεξάγονται οι αγώνες Άγιος Νικόλαος-Αναγέννηση Καρδίτσας στις 15.00 και Λαμία-Ιωνικός στις 17.00.

Οι αγώνες ρεβάνς έχουν οριστεί να διεξαχθούν στις 21/12/2021, αλλά ακόμα δεν έχουν γίνει γνωστές οι ώρες έναρξής τους.