![LOS ANGELES, CA - NOVEMBER 16: Fans take a Selfie with actress Jennifer Lawrence (R) at the premiere of The Hunger Games: Mockingjay  Part 2 on November 16, 2015 in Los Angeles, California (Photo by Jonathan Leibson/Getty Images for Samsung)](https://img.huffingtonpost.com/asset/5d851a502300005600d03c80.jpeg?ops=scalefit_720_noupscale)
Σε περίπτωση που δείτε την Jennifer Lawrence μπροστά σας (λέμε τώρα) δεν θα σας συνιστούσαμε να της ζητήσετε να βγείτε μαζί φωτογραφία. Αν πάλι το τολμήσετε, να είστε σίγουροι ότι η απάντηση θα είναι «όχι».
Όπως ανέφερε η ίδια η ηθοποιός στην Daily Mail, δεν φταίνε οι θαυμαστές, αλλά η ίδια, αφού προσπαθεί να διατηρήσει μία αίσθηση κανονικότητας στην ζωή της.
«Έχω αρχίσει να γίνομαι πολύ αγενής και να κλείνομαι στον εαυτό μου. Θεωρώ ότι ο κόσμος νομίζει ότι είμαστε ήδη φίλοι επειδή είμαι διάσημη και νιώθουν σαν να με ξέρουν ήδη (από τις συνεντεύξεις και τα social media), αλλά εγώ δεν τους γνωρίζω», τόνισε η ίδια.
Οπότε προτιμά να κρατά τις αποστάσεις της, προκειμένου να παραμείνει προσγειωμένη: «Πρέπει να προστατεύσω την φούσκα μου. Έχω περίεργη δουλειά, ας μην την αφήσω να γίνει η πραγματικότητά μου».