![](https://img.huffingtonpost.com/asset/628a746e2100002b4b508a22.jpeg?cache=AtBHCvD6hp&ops=scalefit_720_noupscale)
Yves Herman via Reuters
Με νίκη ξεκίνησε η Μαρία Σάκκαρη στο τουρνουά του Ρολάν Γκαρός.
Η Ελληνίδα τενίστρια Νο 4 του ταμπλό και περυσινή ημιφιναλίστ της διοργάνωσης, νίκησε την 21χρονη Γαλλίδα Νο 95 στον κόσμο, Κλάρα Μπιουρέλ με 2-0 σετ.
Ο αγώνας κράτησε μιάμιση ώρα και με τη νίκη της η Σάκκαρη σφράγισε την παρουσία της στο δεύτερο γύρο.
Διαφήμιση
Η Μαρία Σάκκαρη νίκησε με 6-2 και 6-3 σετ, χάνοντας μόλις πέντε γκέϊμς στο ματς και θα βρει πλέον αντίπαλό της στον επόμενο γύρο την Τσέχα Καρολίνα Μούχοβα.