stivos

Πέταξε στην πρώτη θέση με άλμα στα 8.22 μέτρα - «Το σημερινό δεν ήταν αντιπροσωπευτικό, αλλά το καλοκαίρι θα είμαι πιο δυνατός» είπε ο δις παγκόσμιος πρωταθλητής.
Ο προπονητής της σφυροβολίας σκοτώθηκε σε τροχαίο ατύχημα στη Νότιο Αφρική, όπου βρισκόταν για προετοιμασία με γκρουπ αθλητών.
Ο Αλί Ζανκάουι έριξε την βολή, αλλά η σφύρα χτύπησε στο προστατευτικό δίχτυ και έπεσε με δύναμη πάνω στον κριτή ο οποίος στεκόταν στην καρέκλα του.
Ενώ δρομέας στα 3.000 μ. στιπλ συνέχισε να τρέχει αφού πέρασε τη γραμμή τερματισμού για να αποφύγει τον έλεγχο ντόπινγκ!
Δύο αθλητές του βάδην από την Σλοβακία αποκάλυψαν τον έρωτά τους σε απευθείας τηλεοπτική μετάδοση και - που αλλού; - πάνω στη γραμμή που συμβολίζει την επιτυχία!
Τεράστια διάκριση για την Ελληνίδα αθλήτρια έναν χρόνο μετά το θρίαμβο του Ευρωπαϊκού Πρωταθληματος στο Μόναχο.
Σομαλή δρομέας σημείωσε τον πιο αργό χρόνο στα 100 μέτρα καθώς τερμάτισε 10 δευτερόλεπτα πίσω από άλλους αθλητές.
Ο πρώτος αθλητής που έτρεξε τα 100 μέτρα σε λιγότερο από 10 δευτερόλεπτα.
Η Αμερικανίδα στέφθηκε παγκόσμια πρωταθλήτρια το 2017 και κέρδισε τρία Ολυμπιακά μετάλλια στους Αγώνες του Ρίο το 2016.
Η Μονάδα Ακεραιότητας Στίβου της επέβαλε προσωρινό αποκλεισμό.