miltos-tentoyloe

Οι δύο συγκάτοικοι και φίλοι πόζαραν από κοινού στον φωτογραφικό φακό επιδεικνύοντας τα μετάλλια που μόλις πριν λίγες μέρες κατέκτησαν.
«Χαίρομαι που βρίσκομαι εδώ και έβλεπα την ελληνική σημαία απέναντι, υπερήφανος»
Ο έλληνας αθλητής έγραψε ιστορία αφού έγινε μόλις ο δεύτερος άλτης στην ιστορία των Ολυμπιακών Αγώνων, μετά τον θρυλικό Καρλ Λιούις, που κατακτά back to back χρυσό μετάλλιο.
Νέο μετάλλιο για τον Έλληνα πρωταθλητή.
Με την πρώτη προσπάθεια ο Ελληνας πρωταθλητής έκλεισε θέση για τον τελικό στο άλμα εις μήκος και φαντάζει αδιαφιλονίκητο φαβορί για το χρυσό μετάλλιο στο Παρίσι.
Ο Ελληνας υπεραθλητής κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα στίβου στο άλμα εις μήκος, με ρεκόρ αγώνων στα 8.65 μ.!
Από τις ελληνικές συμμετοχές της πρεμιέρας πρόκειται για την πρώτη πρόκριση μέχρι στιγμής.
Στο ΟΑΚΑ έχουν ολοκληρωθεί ή είναι σε φάση υλοποίησης έργα άνω των 62 εκατ. ευρώ
Πέταξε στην πρώτη θέση με άλμα στα 8.22 μέτρα - «Το σημερινό δεν ήταν αντιπροσωπευτικό, αλλά το καλοκαίρι θα είμαι πιο δυνατός» είπε ο δις παγκόσμιος πρωταθλητής.